Loading…

Dyluftimi më i tmerrshëm që mund të imagjinohej: Tigri ndeshet me ariun

  • 26/11/2020 | 11:45

Dyluftimi më i tmerrshëm që mund të imagjinohej: Tigri ndeshet me ariun

Një tigër Bengal filloi një sulm të egër ndaj një prej arinjve më vdekjeprurës në botë në Indi. Luftë kjo e cila padyshim që është më e egra mes kafshëve duke ditur agresivitetin e tyre, shkruan Gazeta Metro.


Pamje janë bërë nga një udhëheqës turneu në Todoba Andhari, në Indi dhe kanë zgjatur diku 30 minuta.

Lloji i këtij ariu është një nga kafshët më vdekjeprurëse në Indi, sipas National Geographic, dhe është përgjegjës për më shumë viktima njerëzore sesa çdo specie tjetër e ariut.

Për më shumë ndiqeni videon më poshtë:

./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë