Loading…

Dyqani kosovar që ka emrin e Vlora Çitakut

  • 31/01/2019 | 14:56

Dyqani kosovar që ka emrin e Vlora Çitakut

Një dyqan në fshatin Runik të Skenderajt mbanë emrin e ambasadores Vlora Çitakut, shkruan Gazeta Metro.


Ky fshat pëndryshe është edhe vendlindja e nënës së Vlorës, Sala Ahmetit, e cila është profesoreshë në Fakuletin Filologjik në Universitetin e Prishtinës.

Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora është një person shumë i dashur dhe i respketuar në Kosovës, kjo gjë vërehet më së miri edhe te ky dyqan, të cilin e kanë emëruar për ta nderuar atë.

Dyqani “Vlora Çitaku” ka disa vite që u shërben qytetarëve dhe është mjaft i njohur në ato anë./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë