Loading…

Dyshimet për lëshimin e parashutistëve nga Serbia, vjen reagimi nga policia e Kosovës

  • 29/06/2022 | 16:47

Dyshimet për lëshimin e parashutistëve nga Serbia, vjen reagimi nga policia e Kosovës

Policia e Kosovës është deklaruar në lidhje me raportimet nga mediat se disa parashutistë nga Serbia, janë lëshuar në zonën kufitare të Kosovës, shkruan Gazeta Metro.


Në informacionin zyrtar të publikuar nga Policia e Kosovës, u tha se kanë patrolluar menjëherë në atë zonë pasi kanë marrë këto informata.

Lidhur me këtë, policia nuk ka hasur në asnjë parashutistë, derisa ka ndërmarrë veprimet e saj drejt informimit dhe bashkëpunimit me KFOR.

Njoftimi i plotë:

Informacion zyrtar

Prishtinë 29.06.2022

Policia e Kosovës ka pranuar një informacion lidhur me dyshimet se disa parashutusitë nga Serbia dyshohet se janë lëshuar në zonën kufitare të Kosovës, konkretisht në rajonin e komunës së Podujevës.

Policia e Kosovës me njësitet e saja në terren, menjëherë ka patrulluar në atë zonë, e po ashtu e ka kontaktuar edhe personin i cili ka dhënë informatat fillestare.

Lidhur me këto informacione Policia e Kosovës nuk ka hasur në parashutistë, përderisa është duke ndërmarrë veprimet e saja policore, drejt informimit dhe bashkëpunimit me KFOR-in./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë