Loading…

E ardhmja e Shkodran Mustafit? Flet trajneri i Arsenalit

  • 14/01/2021 | 19:24

E ardhmja e Shkodran Mustafit? Flet trajneri i Arsenalit

Trajneri i Arsenalit, Mikel Arteta ka thënë se e ardhmja mbrojtësit shqiptar, Shkodran Mustafit, është te Arsenali, pasi ai nuk mendon ta largojë atë në afatin kalimtar të janarit, pavarësisht nga mungesa e kohës së lojës.


Mustafi ka marrë vetëm 43 minuta në Ligën Premier këtë sezon në tre paraqitje, megjithëse ai ka përfunduar tre ndeshje të plota të Ligës së Evropës, ndërsa në verë pritet të mbetet lojtar i lirë.

Megjithatë, pavarësisht situatës së pasigurt të kontratës së 28-vjeçarit, Arteta këmbëngul që mbrojtësi është ende në planet e tij, me William Saliba që është dërguar në huazim dhe Sokratis Papastathopulos që pritet të lëvizë këtë muaj.

“E ardhmja e tij tani është këtu. Do përpiqem ta ndihmoj. Papastathopulos ndoshta do të largohet nga klubi këtë afat kalimtar dhe kemi William që tashmë është huazuar. Pra, nuk kemi kaq shumë zgjedhje tani”, ka thënë fillimisht Arteta.
“Gabriel [Magalhaes] ka qenë jashtë për një periudhë, David Luiz është lënduar, kështu që situata është krejtësisht e ndryshme nga më parë”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë