Loading…

E bujshme: Basketbollisti amerikan i Prishtinës është lojtari më i ri i Përfaqësueses së Kosovës

  • 19/05/2019 | 15:49

E bujshme: Basketbollisti amerikan i Prishtinës është lojtari më i ri i Përfaqësueses së Kosovës

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll ka natyralizuar basketbollistin amerikan, Divine Myles, i cili luan në pozitën e fundorit, transmeton Gazeta Metro.


Me kërkesën special nga trajneri i Kosovës, Damir Mullaomerovic, Divine Myles është basketbollisti më i ri i “Dardanëve”.

Myles ka pranuar që ta bartë fanellën e Kosovës dhe nga Federata e Futbollit të Kosovës mënjëherë është çertifikuar me pasaportën e Kosovës, raporton Asisti.

23 vjeçari, Divine Myles, këtë sezon ishte basketbollist te skuadra kampione e Kosovës, Z Mobile Prishtina./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë