Loading…
E bujshme: Ronaldo kërkon largimin nga Juventusi
  • 18/04/2019 | 11:24

E bujshme: Ronaldo kërkon largimin nga Juventusi

Eleminimi nga Champions League nuk është pritur aspak mirë nga Cristiano Ronaldo. Sikurse raporton e përditshmja “La Repubblica”, portugezi është mjaft i dëshpëruar nga ky eleminim i papritur nga Ajaksi.


Kontrata e Ronaldos me Juventusin skadon në 30 qershor të vitit 2022, mirëpo, mësohet se lojtari do të qendrojë tek bardhezinjtë vetëm edhe për sezonin e ardhshëm dhe më pas do të shkojë diku tjetër.

Tjetër gjë është në kampionat për bardhezinjtë, pasi këtë sezon janë duke e fituar kampionatin për herën e 8 radhazi, duke mos patur aspak konkurencë as nga skuadrat e tjera, që më shumë po mendojnë për një vend në Champions League, sesa të luftojnë për titullin kampion.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë