Loading…
‘E dashura shtazë’: Letra misterioze në një qytet të Kosovës që habiti të gjithë
  • 30/10/2018 | 14:06

‘E dashura shtazë’: Letra misterioze në një qytet të Kosovës që habiti të gjithë

Qytetarë të Suharekës, që banojnë në kompleksin banesor në qendër të qytetit, që njihet si “Banesat e BENAF-it” sot në mëngjes janë zgjuar të tmerruar.

Hyrja e tyre nga ana e asaj që njihet si “Posta e Vjetër” ka qenë në gjendje sikur mund ta shihni në fotografi.

Banorët tjerë të papërgjegjshëm kanë lënë mbeturinat në hyrje, duke prituar që t’i lëvizin drejt kontinierëve, kurse të tjerë i kanë shpërndarë, duke mos përjashtuar as kafshët që enden natën në rrugë.

Kjo gjendje është e papranueshme për njerëz normal. Në anën tjetër dikush ka shkrirë kreativitetin satirik duke lënë një letër me titullin “Të dashura shtazë”.

Më të fundit
...
  • 21/04/2019 | 00:05
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë