Loading…

E dërgoi foshnjën gjashtë javëshe pa shenja jete në spitalin e Tetovës, nëna nga Kosova merr fëmijën dhe refuzon të kryhet autopsia

  • 21/11/2023 | 17:31

E dërgoi foshnjën gjashtë javëshe pa shenja jete në spitalin e Tetovës, nëna nga Kosova merr fëmijën dhe refuzon të kryhet autopsia

Një punonjëse e Rrepartit të Pediatrisë në Spitalin Klinik të Tetovës, dje (20-nëntor) në orën 09:45 në SPB-Tetovë ka raportuar se më datë 9 të këtij muaji rreth orës 07.00 një grua nga Republika e Kosovës kishte sjellë një fëmijë gjashtë javëshe pa shenja jete, ndërsa mjekët nga ky repart ishin përpjekur që ta reanimonin, por nuk arritën ta shpëtonin dhe përfundimisht kishin konstatuar vdekjen e tij.


Siç njoftojnë nga policia, personi femër nga Kosova kishte marrë fëmijën dhe dokumentacionin mjekësor dhe ishte larguar duke refuzuar që ndaj trupit të fëmijës të kryhet autopsi.

“Në koordinim me prokurorin publik, merren masa për zbardhjen e plotë dhe dokumentimin e çështjes” – tha Fatmir Rexhepi nga SPB-Tetovë. /KlanMacedonia/

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë