Loading…

E dini si vilen boronicat: Kjo temë ka krijuar habi në rrjetet sociale

  • 10/08/2022 | 11:26

E dini si vilen boronicat: Kjo temë ka krijuar habi në rrjetet sociale

Nuk e di si e kam imagjinuar vjeljen e boronicave, por kështu me siguri jo – nuk e fshehin habinë përdoruesit e rrjeteve sociale


Në internet po qarkullon një video, e cila tregon si vilen boronicat, gjë që nuk do të ishte lajm interesant që te përdoruesit e rrjeteve sociale, të paktën, të mos kishte krijuar befasi.

Meqenëse janë shumë të vogla dhe lehtë shtypen, boronicat vërtet vilen me ndihmën e një vegle metalike të pazakonshme të cilën shumica e përshkruajnë si “pirun” ose “krehër”.

Punëtorët në plantacion këtë vegël e kalojnë nëpër shkurre të boronicës, domethënë sikur e krehin dhe kapin frutat e boronicës nga poshtë në atë mënyrë që nuk i dëmtojnë dhe në mënyrë të sigurt e vendosin në arka.

Këtë metodë askush nuk e ka imagjinuar.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë