Loading…

E duan klubet e mëdha angleze, Bayerni i vendosur ta shesë Comanin

  • 29/10/2021 | 10:14

E duan klubet e mëdha angleze, Bayerni i vendosur ta shesë Comanin

Klubi i madh gjerman, Bayern Munich thuhet se është ‘i vendosur’ të shesë francezin Kingsley Coman në fund të sezonit.

Sulmuesi anësor francez ka kontratë me kampionët e Bundesligës deri në fund të sezonit 2022/23.

Megjithatë, sipas gazetës AS Sport, Bayern tani ka vendosur të përfitojë nga Coman verën e ardhshme.

25-vjeçari ka qenë objektiv i klubeve të mëdha angleze si Chelsea, Manchester United dhe Liverpool.

Bayern dëshiron të shmangë humbjen e Coman në një transferim të lirë, siç bëri me David Alaba verën e fundit.

Gjigantët bavarez preferojnë të marrin diçka nga francezin, siç bënë kur Thiago u shit te Liverpool për rreth 25 milionë funte në vitin 2020.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë