Loading…
E frikshme: Drejtuesi i famshëm i Formulës 1 përplaset në mur |Pamje
  • 16/05/2019 | 14:18

E frikshme: Drejtuesi i famshëm i Formulës 1 përplaset në mur |Pamje

Drejtuesi i famshëm i Fromulës 1 Fernando Alonso ka përjetuar përplasje të tmerrshme gjatë trajnimit për garën Indy 500, transmeton Gazeta Metro.


Ai ka humbur kontrollin mbi bolidin dhe me shpejtësi të plotë e ga goditur njëherë njërin mur, e pastaj edhe tjetrin.

Goditja ishte e tmerrshme, por Alonso ka shpëtuar pa lëndime të rëdna. Vetë ka dalë nga bolidi i bërë copë dhe menjëherë është dërguar në spital.

Alonso është fitues i dyfishtë i Formulës 1 (në vitin 2005 e 2006)./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë