Loading…

E frikshme: Elefanti i vihet pas veturës brenda së cilës ishte një familje

  • 23/10/2020 | 17:02

E frikshme: Elefanti i vihet pas veturës brenda së cilës ishte një familje

Një fotografi e rrallë, ka fiksuar momentin kur një elefant gjigant është vënë në ndjekje të një makine.


Për fat të mirë, elefanti nuk e goditi makinën, pasi në të kundërt dëmtimet do të ishin tepër të mëdha.

Ky moment është fotografuar e dokumentuar nga 43-vjeçari Mëangi Kirubi, në Parkun Kombëtar Amboseli në Keina.

Ishte pikërisht fotografi ai që i bëri me shenjë shoferit të makinës që të rriste shpejtësinë, pasi rrezikohej së tepërmi nga kafsha gjigante.

Për më shumë ju ftojmë të ndiqni fotot e mëposhtme.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë