Loading…

E frikshme: Në fluturimin për Budapest, pasagjeri tenton ta hapë derën në 10 mijë metra lartësi

  • 04/12/2021 | 13:48

E frikshme: Në fluturimin për Budapest, pasagjeri tenton ta hapë derën në 10 mijë metra lartësi

Një roje sigurie jashtë detyrës shpëtoi një fluturim të tërë nga katastrofa kur një pasagjer ndaloi përpjekjen për të hapur derën e avionit.


Ngjarja e pabesueshme ndodhi në fluturimin e Ryanair FR5253 që u nis nga Sevilja e Spanjës për në Budapest në Hungari. Një pasagjer u kap nga paniku dhe donte të zbriste nga avioni gjatë fluturimit.

Megjithë përpjekjet e stjuardeve, ai nuk u qetësua dhe në një moment u hodh dhe u përpoq të hapte derën, gjë që do të çonte në një dekompresim të papritur të kabinës, duke rezultuar në hapjen që vepronte si një filxhan thithës i madh që do të çonte dhjetëra pasagjerë në boshllëk.

Në atë moment, Antonio Quintero, sigurimi jashtë detyrës, ka vepruar menjëherë dhe së bashku me pasagjerët e tjerë kanë arritur ta hedhin në dysheme pasagjerin dhe ta mobilizojnë.

Burri më pas iu dorëzua autoriteteve hungareze sapo avioni u ul i sigurt në Budapest. Videoja e realizuar nga pasagjerët e tjerë regjistroi të gjitha momentet dramatike që ata jetuan brenda avionit.

VIDEO KËTU. 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë