Loading…

‘E fshehu fshesën elektrike’: Nusja në Podujevë e bën për spital vjehrrën 76-vjeçare, e rrah me bisht fshese

  • 06/07/2022 | 08:37

‘E fshehu fshesën elektrike’: Nusja në Podujevë e bën për spital vjehrrën 76-vjeçare, e rrah me bisht fshese

Çdo ditë në vendin tonë raportohen dhjetëra raste të dhunës në familje, ku viktima janë zakonisht gratë që përjetojnë dhunë psikike e fizike nga familjarët e tyre. Por nuk janë të rralla edhe rastet kur nga dhuna pësojnë edhe vjehrrat të cilat kanë probleme me nuse.


E një rast i tillë ka ndodhur sot rreth orës 14:30 në fshatin Bellopojë të komunës së Podujevës, ku re e vjehërr kanë përfunduar në stacion policor.

Sinjali mëson se rastin e ka denoncuar një 76-vjeçare, e cila ka deklaruar se reja e saj e ka sulmuar atë fizikisht duke e goditur me fshesë të dorës.

Si pasojë e kësaj, ajo ka marrë lëndime trupore për çka edhe ka kërkuar ndihmë mjekësore në Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare në Podujevë.

Por të gjitha akuzat e vjehrrës së saj, i ka mohuar 47-vjeçarja, e cila thotë se nuk e ka goditur të moshuarën. Sipas saj me fshesën e cila ka bishtin e drurit, ajo vetëm ka fshirë shtëpinë, pasi pohon se fshesa elektrike i është fshehur nga vjehrra e saj.

Me vendim të prokurorit, ndaj të dyshuarës është iniciuar rasti ‘Dhunë në familje’.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë