Loading…

E fundit: United firmos me pasuesin e Lukaku, bashkohet menjëherë me ‘djajtë e kuq’

  • 23/08/2019 | 08:17

E fundit: United firmos me pasuesin e Lukaku, bashkohet menjëherë me ‘djajtë e kuq’

Manchester United dështoi të marrë brenda afatit të merkatos së verës një sulmues,që do të zinte boshllëkun e lënë nga largimi i Romelu Lukaku, transmeton Gazeta Metro.


Gazeta e njohur italiane ‘La Gazzetta dello Sport’ ka bërë me dije se ‘Djajtë e Kuq’ kanë arritur marrëveshjen me Fernando Llorente, i cili ka pranuar të rmosë kontratë 2-vjeçare me klubin nga Mançester.

Sulmuesi 34-vjeçar u largua nga Tottenham në fund të këtij sezoni dhe ishte lojtar i lirë. Kjo i jep mundësi atij të vihet menjëherë nën urdhrat e trajnerit Solskjaer, edhe pse merkato hyrëse në Angli ka përfunduar me 8 gusht./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë