Loading…

E fyeu Albin Kurtin, FFK e dënon gjyqtarin e futbollit të Kosovës

  • 26/03/2020 | 13:51

E fyeu Albin Kurtin, FFK e dënon gjyqtarin e futbollit të Kosovës

Qëndrim Vatës do t’i kushtojë shtrenjtë një postim që e kishte bërë mbrëmë duke e fyer Kryeministrin në detyrë, Albin Kurti.

Federata e Futbollit të Kosovës ka vendosur ta ndëshkojë gjyqtarin kosovar për postimin e bërë në rrjetet sociale.

“Komisioni i Gjyqtarëve të Federatës së Futbollit të Kosovës, në bazë të kodeksit të mirësjelljes për të gjithë anëtarët e FFK-së, e ku janë të përfshirë edhe gjyqtarët, ka vendosur masën e pezullimit për gjyqtarin Qendrim Vata, për shkak të deklaratës së tij në rrjetet sociale, me ç’rast ka bërë ofendim të kryeministrit në detyrë, Albin Kurti. Njëherësh Komisioni i Gjyqtarëve lëndën e këtij rasti e delegon tek Komisioni Disiplinor i FFK-së, ku do të kërkohet edhe deklaratat e të lartpërmendurit”, shkruan në njoftimin e kryetarit të Komisionit të Gjyqtarëve, Përparim Hasani.

Komisioni i Gjyqtarëve ndërkohë iu bën thirrje të gjithë gjyqtarëve që të mos shprehin qëndrime politike, e aq më pak të shprehen në forma të tilla ofenduese për cilindo politikan apo institucion, duke shtuar se sporti është vetëm sport.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë