Loading…

E gjen fajtorin Haki Abazi, thotë se Xhavit Uka e ka hallin se Vjosa Osmani bëhet presidente

  • 11/07/2020 | 09:01

E gjen fajtorin Haki Abazi, thotë se Xhavit Uka e ka hallin se Vjosa Osmani bëhet presidente

Anëtari i Vetëvendosje, Haki Abazi ka reaguar pas përplasjes verbale dje në Kuvendin e Kosovës, shkruan Gazeta Metro.


Abazi e sheh gjestin e deputetit Uka se ka interpretuar si frikë ndaj mundësisë që Vjosa Osmani të bëhet presidente pas të hënës.

Ai pas kësaj situate po thotë se ka parë në horizont dhe shenja pozitive, duke thënë se ditë të mira po vinë e së bashku me të edhe Qeveria Kurti.

“Halli i Xhavit Ukaj është që pas të hënës Vjosa është e mundur të jetë edhe Presidentja e Kosovës! Kjo e bën shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme të pamundur dhe rrjedhimisht zgjedhjet të pakalueshme e shumë të shpejta. Nuk ka nevojë për komplikim, ditë të mira po vijnë dhe bashkë me to edhe qeveria Kurti”, tha Abazi.//gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë