Loading…

E gjithë Rusia në ‘lot’ nga gjesti i fundit i Putinit

  • 10/05/2021 | 17:24

E gjithë Rusia në ‘lot’ nga gjesti i fundit i Putinit

Dje në Moskë është mbajtur parada spektakolare ushtarake për ndër të Ditës së Fitores, transmeton Gazeta Metro.


Ndërsa agonte një javë me shi mbi kryeqytetin rus, veteranëve dhe pjesëmarrësve në Luftën e Dytë Botërore iu dhanë batanije dhe pallta në pritje të paradës.

Njëri nga veteranët ishte lagur në tribunë dhe Vladimir Putin nuk donte ta linte plakun të kishte ftoht, kështu që ai bëri një gjest të pazakontë që mund ta shihni në videon më poshtë./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë