Loading…

E harruan pandeminë, qytetarët po i gëzohen Ditës së Pavarësisë

  • 17/02/2021 | 13:27

E harruan pandeminë, qytetarët po i gëzohen Ditës së Pavarësisë

Kosova shënon sot 13 vjetorin e shpalljes së pavarësisë. Përkundër pandemisë, kjo ditë mblodhi shumë qytetarët në sheshet e Prishtinës.


Flamuri i Kosovës, kaltër dhe verdhë, i shoqëruar me atë kombëtar u panë në duart e shumë qytetarëve.

Këta të fundit i harruan masat kundër pandemisë. Në tri sheshet kryesore të kryeqytetit “Skënderbeu”, “Ibrahim Rugova” dhe “Zahir Pajaziti”, qytetarë të shumtë kishin marrë vallen nën shoqërimin e daulleve.

Atmosfera dukej e ngrohtë dhe flamujt po shkëlqenin në motin e ftohtë që po mbretëron këtë të mërkurë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë