Loading…

‘E humba durimin, e shava shoferin’: Mërgimtari vdes pasi goditet nga vetura, vëllai reagon ashpër

  • 13/08/2019 | 21:00

‘E humba durimin, e shava shoferin’: Mërgimtari vdes pasi goditet nga vetura, vëllai reagon ashpër

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Drenas, atje ka vdekur një mërgimtar si pasojë e një aksidenti, shkruan Gazeta Metro.


Si pasojë e goditjes me veturë edhe në Drenas një person ka vdekur.

Familjarët thonë se pavarësisht ndërhyrjes së shpejtë nga ana e tyre, ishte e pamundur ta mbanin në jetë.

“Jemi kanë duke e kaluar asfaltin, me dal në trotuar, ndërkaq shoferi u kanë përmbi 150 kilometra në orë me siguri, edhe e ka godit. Ai shoferi njëherë u ndal. I kam thanë: ‘Ama ndihmën e parë se e mbyte’. Ai më tha: ‘Jo, se jam me udhëtar’. Aty e kam humb durimin edhe e kam sharë”, ka thënë vëllai i të ndjerit.

Ai kishte ardhur nga Sllovenia në Kosovë për pushime./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë