Loading…
E jashtëzakonshme: Kroacia në finale të Kupës së Botës
  • 11/07/2018 | 22:45

E jashtëzakonshme: Kroacia në finale të Kupës së Botës

Kroacia e ka arritur atë që për shumë ekspertë të futbollit vlerësohej pothuaj si e pamundshme.


Edhe më shumë e tillë, dukej gjysmëfinalja e Kupës së Botës pas pjesës së par, kur Anglia udhëhiqte 0-1.

Por, skuadra nga Ballkani urikthye fuqishëm në pjesë e dytë të lojës, dhe barazsoi rezultatin me Perisic.

Ky pastaj goditi edhe shtyllën, por 90 minuta përfunduan 1-1.

Ndërka, sulmuesi Mandzukic në minutën e 109 i befasoi të gjithë, kur brenda zonës me mjeshtri mposhti portierin Pickford 1-2. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë