Loading…
E jashtëzakonshme: Mercedes-AMG GT CLS me 4 dyer |FOTO
  • 09/08/2018 | 19:29

E jashtëzakonshme: Mercedes-AMG GT CLS me 4 dyer |FOTO

Mercedes-Benz nuk ka të ndalur – marka e madhe e prodhimit të veturave ka paralajmëruar edhe një model tjetër për vitin që po vjen.


`Në 2019, Mercedes Benz do të lëshojë veturën e re AMG GT CLS 53 me 4 dyer e cila synon të përmbushë kërkesat e blerëve, transmeton Lajmi.net

Vetura pritet të arrij 100km/h prë vetëm 3.2 sekonda të mundësuar nga një motor 3.0 litër me turbo të binjakëzuar 6-cilindërshe prej 435 kuaj fuqi.

Vetura pritet të kushtojë rreth 78,000 dollarë ndërsa AMG GT 63 pritet të kushtojë rreth 150,000 dollarë.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë