Loading…

E ka ruajtur Yugon 30 vite në garazh, shihni sa e shet tash

  • 30/05/2019 | 14:15

E ka ruajtur Yugon 30 vite në garazh, shihni sa e shet tash

Në pronat amerikane, në garazhe, halla e barka shpesh mund të gjenden oldtimerë, të cikët pas restaurimit shiten shtrenjtë, transmeton Gazeta Metro.


Por, në këtë tregim është fjala për një automobil të njohur për ne.

Ky Yugo GV legjendar qëndron në një garazh në Maryland nga viti 1988. Pronari e ka blerë duke menduar se është “unik e praktik”, ndërsa me të i ka kaluar pak më shumë se 700 kilometra, kështu që makina është në gjendje të shkëlqyeshme.

Yugo në ShBA ka arrtitur në vtin 1985, si makina më e lirë në treg dhe ka kushtuar 3990 dollarë. Por, çmimi ulët nuk mund ta arsyetonte namin e keq të kësaj makine, shkruan Auto start-i kroat.

Deri në vitin 1992 në Amerikë janë shitur 140.000 ekzemplarë. Megjithatë, ky pronar i Yugos kërkon 9000 dollraë për të nëpërmjet Craiglist-it, dhe bashkë me të dhuron edhe një tjetër, për pjesë këmbimi./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë