Loading…

E kanë hedhur birrën në ajër në – 23 gradë dhe ja çfarë ka ndodhur

  • 01/02/2019 | 08:30

E kanë hedhur birrën në ajër në – 23 gradë dhe ja çfarë ka ndodhur

Në Çikagon e mbushur me borë, janë shënuar temperatura rekord të ulëta në 30 vitet e fundit, transmeton Gazeta Metro.

Të ftohtit, ndërkaq, disa nga banorët i ka inspiruar të bëjnë një eksperiment të vogël dhe në temperaturën -23 gradë Celsius të zbrazin birrën në një enë e pastaj ta hedhin në ajër.

Birra në temperaturë aq të uletë është ngrirë thuaja në çast.

Për shkak të temperaturave të ulëta, në Çikado mbretërojnë kushte të veçanta, ndërsa në aeroportin “O’Hara” janë anuluar mbi një mijë fluturimesh në shkuarje e ardhje./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë