Loading…

‘E ke dorëzuar Kosovën’ opozita me parulla kundër Vucic në seancën e Kuvendit

  • 02/02/2023 | 13:16

‘E ke dorëzuar Kosovën’ opozita me parulla kundër Vucic në seancën e Kuvendit

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq foli para deputetëve të Kuvendit  të Serbisë për rreth 80 minuta por prezantoi shumë pak detaje të planit franko-gjerman për Kosovën, të cilin e kërkon opozita.


Në vend të kësaj, Vuçiq prezantoi planin prej 10 pikash për Serbinë.

Opozita serbe shpalosi parulla si “E ke dorëzuar Kosovën”, “jo ultimatum, jo kapitullim”, ndërsa ai po fliste për Kosovën në seancë.

Në këto parulla ishte një fotografi edhe e ish-politikanit serb Oliver Ivanoviq.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë