Loading…
E kërkon gjithë Europa, Vidal zgjedh klubin e së ardhmes
  • 12/02/2018 | 12:13

E kërkon gjithë Europa, Vidal zgjedh klubin e së ardhmes

Arturo Vidal i ka hedhur poshtë të gjitha spekulimet pasi ka konfirmuar se ndihet i lumtur te Bajerni i Mynihut.


Mesfushori kilian po kërkohet nga disa skuadra të mëdha evropiane dhe flitej për një largim të mundshëm nga Allianz Arena, pas transferimit të mesfushorit Leon Goretzka.

“Unë luajë në këtë skuadër për një arsye dhe jam një nga më të mirët në botë në pozitën time për një arsye. Nuk mendojë që të bëjë ndryshim skuadre, jam shumë i lumtur këtu. Natyrisht do të doja të vazhdoja kontratën. Ky është një opsion dhe fëmijët e mijë janë shumë të lumtur këtu”, tha Vidal për Sport1.

Kujtojmë që për Vidal janë të interesuar Chelsea, Manchester United dhe Inter.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë