E kërkon Lazio, e ‘çmendi’ Rumaninë: Giresse nuk i bëhet vonë ta fton Ermal Krasniqin

Kombëtarja e Kosovës sot publikoi listën e të ftuarve për ndeshjet e para të kualifikimeve për Kampionatin Europian 2024. Në mesin e 26 futbollistëve të grumbulluar nuk figuroi askund emri i Ermal Krasniqit, futbollistit që po shkëlqen me CFR Cluj në Superligën e Rumanisë, transmeton Gazeta Metro. Përzgjedhësit të ‘Dardanëve’, Alain Giresse dhe stafit të … Vazhdoni me leximin e E kërkon Lazio, e ‘çmendi’ Rumaninë: Giresse nuk i bëhet vonë ta fton Ermal Krasniqin