Loading…

E-kiosku jashtë funksionit, lë qytetarët pa shërbime

  • 22/04/2017 | 10:06

E-kiosku jashtë funksionit, lë qytetarët pa shërbime

Qytetarët e Komunës së Gjilanit s’mund të nxjerrin certifikata lindjeje në e-Kisoka, e cila është vendosur në hyrje të objektit të Administratës Komunale dhe një në lagjen “Arbëria”.


Kjo shkaku se një zyrtar komunal, i cili kishte qenë i autorizuar për qasje në e-Kioska gjendet në pushim, shkruan sot Koha Ditore.

Kështu qytetarët detyrohen që të marrin shërbimet në sportele të Administratës Komunale.

Nazim Gagica, drejtor i Administratës së Përgjithshme deklaron se ky problem ka lindur, ngase shefi i gjendjes civile, i cili ka pasur nënshkrimin e deponuar në e- Kioska gjendet në pushim, duke pamundësuar futjen e dokumenteve të reja në këtë shërbim.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë