Loading…

E konfirmon nënkryetari i partisë: Uran Ismaili kandidat i PDK’së për Prishtinën, finalizimi çështje ditësh

  • 19/06/2021 | 08:10

E konfirmon nënkryetari i partisë: Uran Ismaili kandidat i PDK’së për Prishtinën, finalizimi çështje ditësh

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Agim Aliu, ka folur rreth zgjedhjeve lokale që do të mbahen më 17 tetor të këtij viti


I pari i Ferizajt i cili tashmë ka konfirmuar se do të rikandidojë për një mandat tjetër, ka folur edhe për kandidatin që PDK-ja do ta ketë për Prishtinën.

Aliu ka deklaruar se Uran Ismaili pritet të jetë kandidat i PDK-së për Prishtinën, por që pritet të zyrtarizohet brenda ditësh.

“Uran Ismaili do të jetë kandidat i PDK-së për kryeqytetin, por që brenda pak ditësh do të formalizohet nga kryesia e partisë”, ka deklaruar Aliu në “Blic Interview me Astrit Gashin”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë