Loading…
E nxjerr nga vetura dhe e shtrinë në tokë: Momenti kur ‘Polici Hero’ e dorëzon sulmuesin që vrau rreth 50 persona |PAMJE
  • 15/03/2019 | 12:11

E nxjerr nga vetura dhe e shtrinë në tokë: Momenti kur ‘Polici Hero’ e dorëzon sulmuesin që vrau rreth 50 persona |PAMJE

Një polic i guximshëm po quhet hero në internet, pasi e nxori nga vetura njërin nga qëlluesit e dyshuar në xhaminë e Christchurch në Zelandë të Re, duke e arrestuar në rrugë.


Videoja e filmuar nga një kalimtar, shfaq automjetin e bardhë të sulmuesit, të ndalur mes një hendeku dhe veturës së policisë.

I dyshuari ishte në veturë kur dy policë i afrohen veturës me armët e tyre – duke e ditur se ai kishte brenda shumë armë të fuqishme.

Njëri nga policët shihet duke hyrë brenda në veturë dhe duke e nxjerrë jashtë shoferin. Videoja shfaq gjithashtu momentin kur polici e godet atë.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë