Loading…

E ofendoi gjyqtarin e ndeshjes, ylli i Realit e pëson rëndë

  • 22/01/2022 | 11:08

E ofendoi gjyqtarin e ndeshjes, ylli i Realit e pëson rëndë

Real Madridi është dashur të mundohet shumë për të kaluar në rrethin tjetër të Kupës së Spanjës. 


Los Blancos fituan 1-2 ndaj Elches në udhëtim, por vetëm pas vazhdimeve.

E në minutën e 102-të, mbrojtësi brazilian Marcelo u ndëshkua me karton të kuq dhe kjo nuk i pëlqeu fare atij.

Kapiteni i Real Madridit e ofendoi gjyqtarin kryesor të ndeshjes dhe kjo gjë i ka kushtuar rëndë atij.

Federata e Futbollit të Spanjës ka marrë vendim që ta dënojë me tri ndeshje brazilianin për ofendimin kundrejt gjyqtarit kryesor.

Kësisoj trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti nuk mund të llogarisë në shërbimet e brazilianit në takimet ndaj Elches në kampionat, Athletic Bilbaos në Copa del Rey dhe ndaj Granadas në La Liga.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë