Loading…

E pabesueshme, por duken reale (Video)

  • 09/02/2017 | 23:56

E pabesueshme, por duken reale (Video)

Është thjeshtë art dhe ai e bënë me vetëm një laps dhe pastaj i shton dhe ngjyra. Është artisti Marcello Barenghi, i cili me teknikën e tij vizaton gjëra që thjeshtë duken sikur të jenë reale.


Mjeshtëria e tij tregohet edhe përmes videove që ai publikon në kanalin e tij në Youtube, sa herë që sjellë diçka të re.

Kështu ai mundohet edhe ta shpjegojë teknikën e vizatimit 3D, duke ua mundësuar kështu të përfeksiononi edhe mjeshtërinë tuaj nëse merreni me vizatim./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë