Loading…

E papërmbajtshme: Distria Krasniqi i siguron medalje Kosovës, tani kërkon të artën

  • 24/03/2023 | 11:44

E papërmbajtshme: Distria Krasniqi i siguron medalje Kosovës, tani kërkon të artën

Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi ka kaluar në finale të Grand Slamit që po mbahet në Tbilisi të Gjeorgjisë, transmeton Gazeta Metro.


Ajo në gjysmëfinale triumfoi me IPPON kundër xhudistes gjermane, Mascha Ballhaus, në kategorinë deri në 52 kilogramë.

Në finale Krasniqi do të përballet me xhudisten nga Uzbekistani, Diyora Keldiyorova.

Kampionia olimpike për të arritur në finale ka mposhtur edhe Amber Ryhuel dhe Charne Griesel. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë