Loading…

E pastreha që tani mbanë koncert në Los Angeles

  • 03/10/2019 | 12:45

E pastreha që tani mbanë koncert në Los Angeles

Video e një gruaje të pastrehë ruse, që u bë virale pasi këndoi në metro kur e publikoi policia e Los Angeles, po nënshkruan një marrëveshje të madhe me producentin Joel Diamond, maban koncert këtë të shtunë, transmeton Gazeta Metro.


Emily Zamourka dhuroi performancë të jashtëzakonshme me vokalin e saj për opera në një metro në Los Angeles.

Asaj iu është ofruar një kontratë për regjistrim muzike nga producenti Joel Diamond. I nominuari për Grammy shprehu dëshirën e tij që Emily t’i bashkohet skuadrës së tij dhe të prodhojë muzikë. Diamond tha se kënga e parë  që do të publikojnë do të quhet “Parajsë” dhe do të prodhohet nga shtëpia diskografike Silver Blue Records, që ai e ka themeluar në vitin 1973.

Producenti mësoi për herë të parë për këngëtaren pasi Departamenti i Policisë në Los Anxhelos publikoi një video të saj në Twitter, duke kënduar në një stacion metroje. Menjëherë video e 52-vjeçares u bë virale në internet.

Zamourka u bë e pastrehë pas një fatkeqësie që i ndodhi. Ajo u zhvendos në SHBA më shumë dekada më parë dhe ka marrë mësime për violinë dhe piano, por ishte sëmurë dhe ka mbetur pa shtëpi pasi nuk mund të përballonte kujdesin shëndetësor.

“Nuk doja të isha barrë për askënd,”, tha gruaja për ABC 7. Së bashku me marrëveshjen, dy fushata GoFundMe kanë mbledhur mijëra dollarë për Zamourka, njëra 52 mijë dollarë dhe tjetra 32 mijë dollarë. Ajo do mbajë një koncert në Los Angeles të shtunën./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë