Loading…

E përfundon takimin me Begajn: Kurti në këmbë drejt Kuvendit Shqiptar, takohet me Lindita Nikollën

  • 26/03/2023 | 12:12

E përfundon takimin me Begajn: Kurti në këmbë drejt Kuvendit Shqiptar, takohet me Lindita Nikollën

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka nisur vizitën e tij në Tiranë ditën e sotme. Ai është pritur fillimisht në Presidencë nga kreu i shtetit shqiptar, Bajram Begaj.


Pas takimit që zgjati rreth 30 minuta, Kurti iu drejtua Kryesisë së Kuvendit në këmbë ku u prit nga kryeparlamentarja Lindita Nikolla.

Në fund, pritet që ai të takohet me kryeministrin Edi Rama.

Të dy do të zhvillojnë një drekë pune në vilën qeveritare 30 në kryeqytet. Vizita e Kurtit në Tiranë vjen pas takimit të Ohrit me Presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq më 18 mars.

Kurti mbërrin në Tiranë, e pret presidenti Begaj

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë