Loading…

E pëson keq Frashër Krasniqi: Paditet dhe i kërkohet dëmshpërblim tani

  • 12/09/2019 | 20:01

E pëson keq Frashër Krasniqi: Paditet dhe i kërkohet dëmshpërblim tani

Ish-deputeti i PSD’së, Frashër Krasniqi është paditur për shpifje në Gjykatën Themelore të Prishtinës, shkruan Gazeta Metro.

Krasniqi është paditur nga Faruk Dakaj për shpifje në një debat televiziv në T7, duke thënë se nuk është pronar i asnjë kompanie për të cilën aludon Frashër Krasniqi.

Dakaj argumenton padinë e tij duke pretenduar se nuk është pronar i asnjë kompanie, për të cilën ka postuar edhe certifikatën e ARBK-së.

Dakaj pretendon se argumenton edhe për dy raste tjera të cilat sipas tij Frashër Krasniqi ka shpifur, është fjala për “Ndërtimin e shtratit të lumbardhit” në qytetin e Prizrenit dhe “Ndërtimi i Pishinës Olimpike” në Prizren.

Dakaj në padi kërkon dëmshpërblim me vlerë 50 mijë euro. Mjete këto të cilat do të shkojnë si donacion humanitar për trajtimin e personave me çrregullime psiqike./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë