Loading…

E pranon drejtori i policisë së Maqedonisë: U vonova dy orë

  • 01/05/2017 | 21:28

E pranon drejtori i policisë së Maqedonisë: U vonova dy orë

Në një deklaratë për televizionin “Sitel”, shefi i Byrosë për Siguri Publike Mitko Çakvov i angazhuar si shef i Shtabit operativ për koordinimin e vendosjes së kontrollit në turmën e protestuesve, ka pranuar vonesën e tij.


Ai tha se në shtab ka mbërritur rreth orës 20:00, apo dy orë pasi dhunuesit kishin hyrë në Kuvend. Gjatë këtyre dy orëve, sipas Çavkovirt ai është mundur të rikthejë nga shtëpia një pjesë të policëve.

Çavkvo pranoi se në shtab para tij ka arritur ministri Agim Nuhiu. Ai pranoi gjithashtu se nuk i është përgjigjur telefonatave të ministrit, raporton Alsat-M.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë