Loading…

E pranon edhe LDK’ja: Koalicioni me PDK’në nuk ka jetë të gjatë

  • 13/03/2017 | 23:29

E pranon edhe LDK’ja: Koalicioni me PDK’në nuk ka jetë të gjatë

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lirije Kajtazi, në emisionin “Kontakt” në Tribuna Channel, koalicionin mes PDK dhe LDK, nuk e sheh jetëgjatë.


“Me vështirësi që po manifestohen e shoh të vështirë që ky koalicion do të shkojë. Mënyra se si kanë ngecë disa gjëra flet për një shkurtim jetë të koalicionit”, tha Kajtazi në “Kontakt”.

Kajtazi shtoi se këto dy parti historikisht nuk kanë pasur miqësi, por sipas saj, janë bashkuar nga logjika shtetëformuese.

“Nuk është i lehtë nuk ka filluar lehtë. Historikisht nuk flet për shumë miqësi mes këtyre subjekteve. Megjithatë ajo që i ka bashkuar është logjika shtetëformuese dhe ruajtja e aleancave ndërkombëtare. Ka qenë si koalicion edhe më herët por nuk ka shkuar deri në fund”, shtoi Kajtazi.

Për më shumë ndiqeni intervistën:

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë