Loading…

E rekomanduar nga farmacistët, ky është kremi që redukton rrudhat dhe zhduk puçrrat si me magji

  • 16/03/2017 | 17:27

E rekomanduar nga farmacistët, ky është kremi që redukton rrudhat dhe zhduk puçrrat si me magji

Shumë prej jush kanë një fytyrë problematike ,e puçrra dhe për këtë arsye përpiqeni të blini produkte të shrenjta dhe shumë të dëmshme. Ata jo vetëm që nuk e zgjidhin problemin, por në disa raste e përkeqësojnë akoma më shumë gjendjen. Por, ka disa produkte që ju i keni në shtëpi, të cilët bëjnë mrekulli me fytyrën tuaj kur i kombinoni.

Mund të përgatisni me to një krem natyral në vetëm pak minuta që  do të zgjidhë problemin tuaj plotësisht. Ky krem i cili pastron fytyrën dhe redukton rrudhat është rekomanduar edhe nga farmacistët.

Përbërësit:
1 lugë çaji lëng limoni
1 lugë çaji mjaltë
1 lugë çaji arrëmyshk
1 lugë gjelle kanellë

Përgatitja:
Përgatitja është shumë e thjeshtë, mjafton vetëm të kombinoni të gjithë përbërësit në një enë të vogël. Përziejini mirë derisa të merrni një masë homogjene dhe më pas aplikojeni kremin në fytyrë.
Lëreni të veprojë për 10 minuta duek shmangur zonën rreth syve dhe gojës, transmeton shije,al. Nëse keni një ndjesi djegie në fytyrë, mos u shqetësoni sepse do të zhduket në vetëm pak minua.
Përdoreni 2 herë në javë për rezultate më të shpejta. Pas vetëm disa përdorimesh do të keni një fytyrë të pastër pa puçrra dhe për më tepër më rinore, sepse ky krem ka aftësinë të reduktojë edhe rrudhat.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë