Loading…

E rëndë: Mbetjet e kurbanëve hudhën në lumin Ibër |FOTO

  • 23/08/2018 | 15:10

E rëndë: Mbetjet e kurbanëve hudhën në lumin Ibër |FOTO

Para dy ditësh u festua festa e Kurban Bajramit, një festë fetare për myslimanët.


Kjo festë karakterizohet me therrjen e kafshëve të caktuara për kurban, shkruan gazetametro.net

Ashtu si në shumë vende të tjera të botës, edhe në Kosovë shumë kosovarë kanë therrur kafshë për kurban.

Në lidhje me këtë, ka pasur shumëherë kritika për vendin e therrjes së kafshëve për kurban, pasi ato therren në vende të papërshtatshme, me saktësisht në rrugë dhe trotuar.

Por, kjo nuk mbaron me kaq. Kjo pasi pas therrjes së kafshëve, mbetjet e kafshëve të therrura hudhen në vende të papërshtatshme dhe jo të lejuara me ligj, në vende ku ndotin ambientin.

Siç shihet në foto, disa qytetarë kanë vendosur dhe kanë hedhur mbetjet e kafshëve në lum. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë