Loading…

E rëndë në Deçan: Makina për bluarjen e mishit ia këputë shuplakën e dorës punëtorit të mishtores

  • 24/10/2022 | 10:06

E rëndë në Deçan: Makina për bluarjen e mishit ia këputë shuplakën e dorës punëtorit të mishtores

Për një rast të lëndimit në punë që ka ndodhur në Deçan gjatë ditës së djeshme, Prokuroria Themelore në Pejë ka iniciuar rast.


Një punëtor i mishtores “Vëllezërit Neziraj” në rrugën “Luan Haradinaj” në Deçan derisa ka qenë duke punuar, makina për bluarjen e mishit ia ka këputur shuplakën e njërës dorë dhe për pasojë është dërguar me urgjencë në Emergjencën e Deçanit.

Për shkak të gjendjes serioze, viktima është transportuar më pas në Spitalin e Pejës, por ka vazhduar për në QKUK, si pasojë e lëndimit të rëndë.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë policore edhe inspektorët e punës të cilët kanë kryer ekzaminimet nëse janë plotësuar apo jo kushtet e punës dhe masat e sigurisë.

Me urdhër të Prokurorit të Shtetit rasti është iniciuar si “Asgjësim, dëmtim ose heqje e pajisjeve mbrojtëse dhe rrezikshmërinë e sigurisë vendin e punës”.

Rastin për Sinjalin e kanë konfirmuar edhe nga mishtorja, teksa s’kanë pranuar të japin më shumë detaje.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë