Loading…

E rëndë: Protestuesja anti-Trump hip mbi makinën e policisë, por përfundon keq

  • 15/09/2020 | 15:55

E rëndë: Protestuesja anti-Trump hip mbi makinën e policisë, por përfundon keq

Një grua që protestonte kundër Presidentit amerikan Donald Trump, është dërguar në spital pas lëndimeve që ka marrë kur ra nga një makine e policisë, transmeton Gazeta Metro.


Ajo pësoi dëmtime të lehta ndërsa oficerët në automjet u larguan me shpejtësi nga vendi i ngjarjes jashtë bazës ajrore McClellan në Sacramento, gjatë një vizite të Trump aty.

Videot në mediat sociale tregojnë një numër protestuesish që bllokojnë një kryqëzim dhe makina e patrullës përpiqet të kalojë nëpër rrugën e saj. Videot në mediat sociale tregojnë një numër protestuesish që bllokojnë një kryqëzim dhe makina e patrullës përpiqet të kalojë nëpër rrugën e saj.

Gruaja mund të shihet duke u ngjitur në pjesën e sipërme të makinës, para se të hidhet në tokë.

Të tjerët nxituan për ta ndihmuar atë ndërsa ajo ra në tokë.

Ajo u kurua dhe u dërgua në Qendrën Mjekësore Mercy San Juan.

Policia po heton ngjarjen. Një zëdhënës tha që oficeri që voziste kishte frikë për sigurinë e tij.

Trump ishte duke vizituar Kaliforninë për të diskutuar përgjigjen ndaj zjarreve të cilat po shkatërrojnë pjesën më të madhe të bregdetit perëndimor./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë