Loading…

E rëndë: U shtri në shina, goditet nga treni në Pejë

  • 21/10/2021 | 20:31

E rëndë: U shtri në shina, goditet nga treni në Pejë

Një person ka mbetur i vdekur pasi është goditur nga treni në Pejë.


Këtë lajm e ka konfirmuar për KosovaPress, zëdhënësi i Policisë së Kosovës për Rajonin e Pejës, Fadil Gashi, i cili ka bërë të ditur se ngjarja ka ndodhur në ora 18:35, teksa ka shtuar se viktima dyshohet se i ka dal përpara trenit.

“Rreth orës 18:35 kemi pranuar një informatë se treni i cili ishte në lëvizje Prishtinë – Pejë, duke arritur në stacionin e Pejës ka goditur një person për vdekje. Viktima dyshohet se i ka dalë përpara trenit”, deklaroi ai.

Gashi po ashtu ka bërë të ditur se në vendngjarje kanë mbërritur Prokurori i Shtetit dhe njësitet kompetente policore, për të hetuar rastin.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë