Loading…

E rëndë: Vdes 20 vjeçarja nga Rahoveci, ishte goditur nga një veturë

  • 25/05/2022 | 19:49

E rëndë: Vdes 20 vjeçarja nga Rahoveci, ishte goditur nga një veturë

Në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës(QKUK), ka vdekur 20 vjeçarja nga Rahoveci e cila ishte aksidentuar ditë më parë dhe po merrte trajtim mjekësor pas lëndimeve të rënda që kishte marr nga goditja nga një veturë që kishte marrë, shkruan Gazeta Metro.


Aksidenti kishte ndodhur më 17 maj 2022, në fshatin Krushë e Madhe e Rahovecit, kur vetura e kishte goditur tashmë të ndjerën duke i shkaktuar lëndime të rënda trupore.

Lajmi u bë i ditur nga faqja zyrtare e Krushës së Madhe në facebook, të cilët treguan se Edona Avdullahu ishte në gjendje kome që disa ditë.

Njoftimi i plotë:

Pas rastit së tragjedise me autobus në Kroaci kur e humbem Anjeza Bellanicen.
Sot fshatin Krushë e Madhe e goditi prape një tragjedi me dhembje. Edona Avdullahu 20 vjeçarja vajza e Isajes së Veli Myrtes e cila u aksidentua nga një makine para 8 ditësh më 17 maj 2022 në fshatin Krushë e Madhe të Rahovecit, dhe që sa ditë ishte në gjendje kome. Sot ka mbyllur sytë përgjithmonë duke u ndare nga jeta.
Ngushllime , Isajes dhe mbare familjes Avdullahu
Rreth varrimit do ju njoftoj prape te faqja e fshatit./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë