Loading…
E rrahën brutalisht ish ambasadorin britanik në SHBA
  • 12/07/2018 | 17:13

E rrahën brutalisht ish ambasadorin britanik në SHBA

Ish ambasadori i Britanisë së Madhe në SHBA, Christopher Meyer, është shtruar në spital pasi është rrahur brutalisht në një metro të Londrës.


Gruaja e tij ka deklaruar se lëndimet e kanë bënë 74 vjeçarin të duket sikur të kishte qenë në zonë lufte.

Policia britanike ka arritur të arrestojë një vjazë 15 vjeçe dhe një djalë 16 vjeç, nën dyshimin për shkaktimit të lëndimit të rëndë trupor.

Ata ende nuk ajën identifikuar apo aktuzuar. Sulmi ka ndodhur mbrëmë në orët e mbrëmjes. Policia njoftoi se lëndimet nuk ia rrezikuan jetën Meyerit. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë