Loading…

E rrallë: Hipopotamët arrijnë në fushë, lojtarët të frikësuar ikin brenda

  • 02/06/2019 | 11:41

E rrallë: Hipopotamët arrijnë në fushë, lojtarët të frikësuar ikin brenda

Lojtarët e një skuadre regbije në Afrikën e Jugut kanë mbetur të habitur kur kanë parë anës fushës së tyre disa hipopotamë. Ngjarja ka ndodhur në orët e vona të mbrëmjes së të premtes, transmeton Gazeta Metro.

Sipas mediave vendase, hipopotamët ishin në kërkim të barit, ndaj dhe kanë “pushtuar” fushën e Letaba Rugby Club.

Kjo fushë e ragbitë është anës një lumi, që është edhe “shtëpia” e hipopotamëve, që në kërkim të barit kanë gjetur fushën e blertë të ragbitë për t’u ushqyer dhe çlodhur./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë