Loading…
E rrallë: Në Kamenicë këpurdha rritet në asfalt
  • 17/09/2018 | 13:34

E rrallë: Në Kamenicë këpurdha rritet në asfalt

Një fenomen i rrallë i natyrës ka ndodhur në Dardanë (Kamenicë).


Një fotografi, e publikuar nga fotografi Arian Mavriqi në Facebook, tregon një kërpudhë duke u rritur në parking të asfaltuar.

Pavarësisht se parkingu ishte i asfaltuar, një sipërfaqe kjo mjaft e fortë që një kërpudhë të dalë, kërpudha ia doli të shpërthejë mbi të.

Kërpudhat zakonisht rriten në toka pyjore dhe mbi drurë të kalbur, por kjo kërpudhë në Kamenicë dëshmon më së miri fuqinë e natyrës.

Këtë fenomen të rallë sot e shohim në Kamenicë, përballë Halitit!, këpurdha shpërthen mbi parkingun e asfaltuar.

Posted by Arian Mavriqi on Monday, 17 September 2018

 

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë