Loading…

E sikletshme: Biden nuk arriti të hyjë në Shtëpinë e Bardhë për shkak se dera ishte mbyllur

  • 22/01/2021 | 19:51

E sikletshme: Biden nuk arriti të hyjë në Shtëpinë e Bardhë për shkak se dera ishte mbyllur

Presidenti amerikan, Joe Biden, bashkë me Zonjën e parë, Jill, kanë pasur ca momente të sikletshme në Ditën e Inaugurimit.


Kjo pasi që dyert kryesore të 1600 Pennsylvania Avenue nuk qenë të hapura për ta – një shkelje protokollare si pasojë e pushimit nga puna të kryeportierit të Shtëpisë së Bardhë pak orë para inaugurimit.

I pari i Amerikës u ngjit shkallëve bashkë me gruan e tij dhe provuan ta hapin derën, por ajo nuk hapej.

Biden rri nja dhjetë sekonda i hutuar para derës, dhe më pas kthen kokën kah anëtarët tjerë të familjes.

Si duket dikush brenda e ka parë gabimin dhe menjëherë ka nxituar që ta hapë derën.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë