Loading…

E sjell edhe një ekspert gjerman Qeveria, për industri e biznes këtë herë

  • 31/12/2021 | 16:36

E sjell edhe një ekspert gjerman Qeveria, për industri e biznes këtë herë

Ekonomisti gjerman Christian Timm, është angazhuar nga Qeveria e Kosovës për hartimin e një strategjie zhvillimore në fushën e industrisë dhe biznesit.


Ai është pjesë e organizatës Global Policy Incubator me seli në Berlin, është shpërblyer me kontratë të vlefshme 44 mijë e 910 euro për përpilimin e një strategjie për zhvillimin e industrisë në Kosovë ka raportuar sot portali Insajderi.

Sipas kontratës te publikuar në platformën e prokurimeve publike “e-prokurimi”, Christian Timm është përzgjedhur për përpilimin e raportit pas një procedure konkurruese të prokurimit të udhëhequr nga Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë.

Ndryshe, një ekip i ekspertëve nga Gjermania ka qëndruar me parë në Kosovë për të bërë inspektimin dhe riparimin e dëmeve të krijuara nga avaria në turbinën e shtypjes së ultë në bllokun B-2. Për angazhimin e tyre janë ndarë rreth 250 mijë euro.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë