Loading…

E sulmuan qenët që ruanin delet, e bëjnë për spital

  • 24/01/2017 | 14:16

E sulmuan qenët që ruanin delet, e bëjnë për spital

Në fshatin Hoçë e Vogël të Rahovecit, dje në orët e mbrëmjes (17:25), sipas raportit të sotshëm të policisë, qenët sulmuan një viktimë, të cilit i shkaktuan plagë.


Viktima mashkull, K/shqiptar, ka njoftuar se derisa ka qenë duke ecur në fushë është sulmuar nga 4 qen dhe si pasojë e kafshimit nga qenët ka pësuar lëndime trupore, thuhet në raport.

Viktima është dërguar për tretman mjekësor në Spitalin e Gjakovës, transmeton gazetametro.net.

Lidhur me rastin është intervistuar pronari i qenve, i cili ka deklaruar se ata i mban për t’i ruajtur delet.

Me vendim të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt.  /gezetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë